Flyboard

Flyboard vynalezl Frank Zapata z Francie (Marseille) v roce 2011. Zařízení je napojeno a poháněno vodním skútrem o minimálním výkonu 100 hp. Tlak vody se vytváří z vodního skútru a je přesměrováván do 18 m dlouhé hadice, která ho rozdělí do dvou trysek přímo pod vašima nohama.

Kdo ovládá Flyboard?

Flyboard ovládá zkušený instruktor pomocí plynu na skútru, to umožní soustředit se na základy a pomůže vám získat větší stabilitu a jistotu ve vzduchu.

Jak je těžké létat na Flyboardu?

Mnoho lidí se ptá, jak je to těžké létat. Naučit se létat na Flyboardu je mnohem jednodušší, než si možná myslíte. Když dostanete správné pokyny, a budete se jimi řídit, tak budete stejně jako většina lidí, létat během prvních pár minut. Zaleží na vaší stabilitě. Určitou výhodou jsou zkušenosti např. z wakeboardu, snowboardu, vodních lyží atd. Samozřejmě to není podmínkou.

Po 5 minutách bezpečně zvládnete základy ovládání a budete mít dobrou kontrolu nad svými pohyby nad vodou. Ti se skvělou rovnováhu se učí rychleji, ale létání na Flyboardu je dobrá zábava pro každého.

OBJEDNAT